انبوه سازان برای بیت المال دل می سوزانند

رئیس انجمن انبوه سازان شهرستان آمل تأکید کرد:

انبوه سازان برای بیت المال دل می سوزانند

همت الله شکری اطاقسرا

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن شهرستان آمل توجه دولت به انبوه سازان را در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی و رفع مشکل ساخت و ساز در کشور خواند.

مهندس عبدالله صالحی، مدیرعامل شرکت انبوه سازی مسکن و ساختمان صالحی در گفتگویی با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به ضرورت تشکیل انجمن های صنفی انبوه سازی در کشور گفت: صنعت ساختمان صنعت برجسته ای است از سوی دیگر افزایش , ترکیب جمعیتی نیاز به واحدهای مسکونی بیشتر را در کشور ضروری ساخته است.

وی افزود: اقتصاد کشور ما بالغ بر 40 درصدش در صنعت ساختمان تعریف شده و آنچه که این صنعت را نمایان تر می کند، بحث اشتغالزایی آن است زیرا زمانی که این صنعت فعال و پویا باشد، صنایع وابسته به آن هم در کشور فعال خواهد شد و شاهد ارتقا عملکردها در صنعت ساختمان و سایر صنایع خواهیم بود.

رئیس انجمن انبوه سازی شهرستان آمل گفت: علی رغم تأثیرگذاری زیاد، صنعت ساختمان در دهه های گذشته در کشور فاقد تشکل صنفی بود تا اینکه در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی انجمن های انبوه سازی در کشور تشکیل شدند.

وی با بیان اینکه انبوه سازان مسکن می توانند ساخت و ساز را در جامعه به سمت و سوی بهتر شدن سوق دهند، گفت: امروزه با ورود دولت به بخش مسکن، شاهدیم که انبوه سازان هم در راستای اهداف دولت که به مسکن با نگاه رفاه اجتماعی می نگرد، گام بر می دارند که این موضوع را به فال نیک می گیریم.

مهندس صالحی خاطرنشان کرد: دولت به این نتیجه رسیده که پروژه های دولتی به دلیل زمان بر بودن، زیان ده می شوند اما در بخش خصوصی چون برنامه زمان بندی مشخص و کاهش زمان ساخت در جهت سیاست های تعیین شده در بخش مسکن گام بر می دارد، در این مسیر انبوه سازان بهترین انتخاب برای دولت در ساخت و سازها بودند.

وی در ارتباط با شرایط انبوه سازان در ساخت و ساز و سرمایه گذاری در بخش مسکن گفت: ورود افراد غیرحرفه ای در بخش مسکن باعث ایجاد نوسانات قیمت شده است. رئیس انجمن انبوه سازی مسکن شهرستان آمل گفت: وقتی که بخش مسکن حرفه ای تعریف نشود، سرمایه های سرگردان جامعه به این بخش سوق می یابد و تا زمانی که این صنعت، دلبری خوبی به جهت اقتصادی دارد، غیرحرفه ای ها نفوذ می کنند زیرا این افراد در راستای نیاز مسکن در کشور و همگام با دولت حرکت نکرده و فقط صرفه اقتصادی آن را می بینند.

وی با اشاره به وضعیت حرفه ای ها و انبوه سازان در بخش مسکن کشور گفت: انبوه ساز به طور ذاتی کمال جو و کارآفرین بوده و اثر خوب را باور دارد علاوه بر این انبوه ساز خطرجو و ریسک پذیر است و در نتیجه همگام با دولت و در جهت رفع نیازهای متقاضیان بخش مسکن گام بر می دارد.

وی افزود: نکته دیگر اینکه در گذشته جایگاه و آبروی واقعی یک انبوه ساز در کشور نهادینه نشده بود و افکار عمومی، بساز و بفروش ها را انبوه ساز تصور می کردند اما امروزه انبوه ساز به عنوان سرمایه گذار و سازنده حرفه ای در بخش مسکن تعریف شده است که برای بیت المال دل می سوزاند و از حداقل ها حداکثر استفاده را برای حفظ سرمایه ملی می برد به این ترتیب انبوه سازان به دنبال جایگاه و حیثیت واقعی خودشان هستند تا از بساز و بفروش ها متمایز شوند.

مهندس صالحی تصریح کرد: انبوه سازان با مسئولان و مدیران بخش مسکن تعاملات گسترده ای دارند و امیدوارند تا در آینده در کمیسیون ها و کارگروه های مسکن، حق رأی و اظهار نظر کارشناسی داشته باشند.

مهندس صالحی که در سال 84 با ساخت پروژه انبوه سازی 360 واحدی شهرک صالحی در شمال کشور، رتبه دوم مشتری مداری را در کشور به دست آورده است، براحترام به نظرات مشتری در بخش مسکن تأکید کرد و گفت: رضایت مشتری عقیده ای است که دست یافتن به آن در بخش مسکن دور از ذهن نیست.

وی افزود: بر این باورم که در دنیای کسب و کار، تکنولوژی و پول در دسترس همگان است، از این رو آنچه که عملکردها را نسبت به یکدیگر متمایز می کند، اتخاذ تصمیم درست، نظارت صحیح و صداقت داشتن با مشتری است زیرا زمانی که مشتری اطمینان حاصل کند که گفته های انبوه ساز درست و مطابق با نظراتش است، به او اعتماد می کند و اعتماد سرمایه ای است که در پروژه های انبوه سازی اصل اول را تشکیل می دهد.

وی در خصوص مشارکت در ساخت و سازهای مسکن مهر گفت: خواست و اراده دولت برای رفع مشکل مسکن اقشار کم درآمد در طرح مسکن مهر تبلور یافته است.

مهندس صالحی گفت: علی رغم میل باطنی ام در حال حاضر به دلیل احداث پروژه 300 واحدی نمی توانم در ساخت و ساز مسکن مهر شرکت کنم اما تمام شرایط را برای حضور دیگر انبوه سازان شهرمان فراهم کرده ام.

وی در پایان تأکید کرد: اجر معنوی در بخش مسکن را بیشتر از اجر اقتصادی آن مدنظر دارم به همین دلیل تصمیم دارم پس از پایان پروژه آخرم مجتمع مسکونی در قالب مسکن مهر ساخته و تحویل متقاضیان دهم .

 

/ 1 نظر / 140 بازدید

اطلاعيه روابط عمومي دادستاني کل کشور در مورد پايگاه هاي اينترنتي: روابط عمومي دادستاني کل کشور در اطلاعيه اي اعلام کرد: پايگاه هاي اينترنتي که از قانون تخطي کنند و با هنجارشکني در راستاي اهداف دشمن قرار گيرند، تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت. در اين اطلاعيه بر لزوم هشياري کاربران اينترنت و مديران پايگاههاي اينترنتي و همه توليدکنندگان محتوا در قبال سوءاستفاده دشمن تصريح شده است.